çanak okey

çanak okey

Çanak Okey oynayabiliyordum şimdi giremiyorum? Masaları görüyorum ancak oynayamıyorum? Okey kilitleniyor? Bilgisayarınız Internette gezinirken girdiğiniz sitelerde bulunan bazı uygulamacık, görsel, biçim ve düğmeleri kendiliğinden geçici bir klasöre kayıt eder. Bu prosedüre ''cachelemek'' adı verilir. Bu prosedür siteye yeniden girmeniz durumunda mevcut düğme, görsel, biçim ve uygulamaları yeniden yeniden yükleyerek zaman kaybetmenizi engellemek için yapılır. Bilgisayarınıza kayıt edilen bu dosyalar bazı durumlarda sorunlu ya da eksik kayıt edilmiş olabilir.


Bu durumda sayfayı düzgün göremez yada uygulamaları çalıştıramazsınız. Bu gibi durumlarda bilgisayarınızın cacheini silmeniz gereklidir. (Internet explorer için) Cachenizi silmek için açık olan tüm explorer lerinizi kapatıp yeni bir tane açınız. ''Araçlar (tools)'' menüsünden ''Internet seçenekleri (Internet options)'' opsiyonune tıklayın.

Açılan menüdeki ''Geçici Internet Dosyaları (Tempory Internet Files)'' başlığı altındaki dosyaları ''sil (delete files)'' düğmesine tıklayınız. Açılan soru kutusundaki bütün offline içeriği ''sil (delete all çevrimdışı connect)'' kutusunu işaretleyip, ''tamam (ok)'' düğmesine basınız. Daha sonra ''Geçmiş (history)'' başlığı altındaki ''geçmişi sil (clear history)'' düğmesine basınız. Çıkan soruya ''evet (yes)'' düğmesine basarak yanıt veriniz. Devamında ''Geçici Internet Dosyaları (Tempory Internet Files)'' başlığı altındaki ''ayarlar (settings)'' düğmesine tıklayınız. Açılan ''Ayarlar (settings)'' penceresindeki dosyaları ''göster (wiew files)'' düğmesine basınız. Açılan ''Tempory Internet Files'' klasörünü içindeki dosyaları ''Ctrl+A'' tuşlarına aynı anda basarak işaretleyiniz. Klavyenizdeki delete tuşuna basıp çıkan soruya ''evet (yes)'' diyerek bu dosyaları siliniz. Dosya silme prosedürü tamamlanınca ''Tempory Internet Files'' klasörünü kapatıp, ''nesneleri göster (wiew objects)'' düğmesine basınız. Açılan ''Downloaded Program Files'' klasöründen '''' ile başlayan tüm dosyaları siliniz. Böylece sisteminizde bulunan tüm cache dosyalarını temizlemiş olacaksınız.
Not: Bu prosedürden sonra ilk kez girdiğiniz sayfalar biraz daha geç açılacaktır.

 Çanak Okey de oyun sırasında bağlantım koptu. Yenilmiş mi sayılıyorum?

 Çanak Okey de oyundan koptuktan sonra masaya geri dönebilirsiniz. Fakat diğer bir oyuncu masada sizin yerinize oturursa oyuna bu kullanıcı devam edecektir. Bu durumda oyuna girerken ortaya attığınız fişleri kaybetmiş sayılırsınız.


DİĞER OKEY ODALARI

Okey Zamanı Türkiye’nin en Yeni Teknoloji Okey Oyunudur